Loading Scoreboard...

2010 Playoffs

2010 Calder Cup Playoffs

cc10.jpg
 
2010 Calder Cup Finals – Series “O” (best-of-7)
E1-Hershey Bears vs. W2-Texas Stars
Game 1 – Thu., June 3 – Texas 2, HERSHEY 1
Game 2 – Sat., June 5 – Texas 4, HERSHEY 3
Game 3 – Mon., June 7 – Hershey 6, TEXAS 3
Game 4 – Wed., June 9 – Hershey 4, TEXAS 2
Game 5 – Fri., June 11 – Hershey 2, TEXAS 1 (OT)
Game 6 – Mon., June 14 – HERSHEY 4, Texas 0

Eastern Conference Finals – Series “M” (best-of-7)
E1-Hershey Bears vs. A3-Manchester Monarchs

Game 1 – Wed., May 12 – HERSHEY 4, Manchester 2
Game 2 – Sat., May 15 – HERSHEY 3, Manchester 2 (OT)
Game 3 – Mon., May 17 – MANCHESTER 3, Hershey 2 (OT)
Game 4 – Tue., May 18 – MANCHESTER 1, Hershey 0
Game 5 – Thu., May 20 – Hershey 3, MANCHESTER 2 (OT)
Game 6 – Sat., May 22 – HERSHEY 3, Manchester 2 (OT)
 
Western Conference Finals – Series “N” (best-of-7)
N1-Hamilton Bulldogs vs. W2-Texas Stars
Game 1 – Fri., May 14 – HAMILTON 3, Texas 2 (OT)
Game 2 – Sun., May 16 – HAMILTON 3, Texas 1
Game 3 – Wed., May 19 – TEXAS 5, Hamilton 4 (OT)
Game 4 – Fri., May 21 – TEXAS 2, Hamilton 1 (OT)
Game 5 – Sat., May 22 – Hamilton 3, TEXAS 0
Game 6 – Mon., May 24 – Texas 3, HAMILTON 2 (OT)
Game 7 – Wed., May 26 – Texas 4, HAMILTON 2

Atlantic Division Finals – Series “I” (best-of-7)
A1-Worcester Sharks vs. A3-Manchester Monarchs

Game 1 – Sun., Apr. 25 – WORCESTER 4, Manchester 3
Game 2 – Wed., Apr. 28 – Manchester 3, WORCESTER 2 (OT)
Game 3 – Fri., Apr. 30 – MANCHESTER 5, Worcester 0
Game 4 – Sat., May 1 – Worcester 3, MANCHESTER 2
Game 5 – Wed., May 5 – Manchester 1, WORCESTER 0
Game 6 – Fri., May 7 – MANCHESTER 2, Worcester 1 (OT)

East Division Finals – Series “J” (best-of-7)
E1-Hershey Bears vs. E2-Albany River Rats
Game 1 – Sat., Apr. 24 – HERSHEY 4, Albany 3 (OT)
Game 2 – Sun., Apr. 25 – HERSHEY 6, Albany 3
Game 3 – Tue., Apr. 27 – Hershey 6, ALBANY 5 (OT)
Game 4 – Thu., Apr. 29 – Hershey 5, ALBANY 4 (OT)

North Division Finals – Series “K” (best-of-7)
N1-Hamilton Bulldogs vs. N3-Abbotsford Heat

Game 1 – Thu., Apr. 29 – Abbotsford 3, HAMILTON 2
Game 2 – Sun., May 2 – HAMILTON 3, Abbotsford 1
Game 3 – Tue., May 4 – Hamilton 3, ABBOTSFORD 2
Game 4 – Thu., May 6 – ABBOTSFORD 4, Hamilton 1
Game 5 – Sat., May 8 – Hamilton 5, ABBOTSFORD 2
Game 6 – Mon., May 10 – HAMILTON 4, Abbotsford 0

West Division Finals – Series
“L” (best-of-7)
W1-Chicago Wolves vs. W2-Texas Stars
Game 1 – Fri., Apr. 30 – Texas 4, CHICAGO 3 (OT)
Game 2 – Sun., May 2 – CHICAGO 4, Texas 3 (2OT)
Game 3 – Tue., May 4 – Chicago 5, TEXAS 3
Game 4 – Wed., May 5 – TEXAS 3, Chicago 2
Game 5 – Fri., May 7 – TEXAS 5, Chicago 3
Game 6 – Sun., May 9 – CHICAGO 2, Texas 0
Game 7 – Tue., May 11 – Texas 6, CHICAGO 5 (OT)

Atlantic Division Semifinals – Series “A” (best-of-7)
A1-Worcester Sharks vs. A4-Lowell Devils
Game 1 – Wed., Apr. 14 – Lowell 3, WORCESTER 2
Game 2 – Thu., Apr. 15 – WORCESTER 3, Lowell 2 (OT)
Game 3 – Sat., Apr. 17 – Worcester 3, LOWELL 2
Game 4 – Tue., Apr. 20 – Worcester 4, LOWELL 2
Game 5 – Wed., Apr. 21 – Worcester 5, LOWELL 1

Atlantic Division Semifinals – Series “B” (best-of-7)
A2-Portland Pirates vs. A3-Manchester Monarchs
Game 1 – Fri., Apr. 16 – Manchester 2, PORTLAND 1
Game 2 – Sat., Apr. 17 – Manchester 3, PORTLAND 1
Game 3 – Mon., Apr. 19 – MANCHESTER 2, Portland 1 (OT)
Game 4 – Tue., Apr. 20 – MANCHESTER 7, Portland 2

East Division Semifinals – Series “C” (best-of-7)
E1-Hershey Bears vs. A5-Bridgeport Sound Tigers

Game 1 – Wed., Apr. 14 – HERSHEY 4, Bridgeport 3 (OT)
Game 2 – Fri., Apr. 16 – HERSHEY 3, Bridgeport 2
Game 3 – Sat., Apr. 17 – Hershey 7, BRIDGEPORT 2
Game 4 – Sun., Apr. 18 – BRIDGEPORT 4, Hershey 1
Game 5 – Wed., Apr. 21 – HERSHEY 4, Bridgeport 1

East Division Semifinals – Series “D” (best-of-7)
E2-Albany River Rats vs. E3-W-B/Scranton Penguins

Game 1 – Wed., Apr. 14 – ALBANY 4, W-B/Scranton 3
Game 2 – Fri., Apr. 16 – ALBANY 3, W-B/Scranton 2
Game 3 – Sun., Apr. 18 – Albany 2, W-B/SCRANTON 1
Game 4 – Mon., Apr. 19 – Albany 5, W-B/SCRANTON 3

North Division Semifinals – Series “E” (best-of-7)
N1-Hamilton Bulldogs vs. N4-Manitoba Moose

Game 1 – Thu., Apr. 15 – HAMILTON 2, Manitoba 0
Game 2 – Sat., Apr. 17 – HAMILTON 8, Manitoba 2
Game 3 – Mon., Apr. 19 – MANITOBA 7, Hamilton 2
Game 4 – Wed., Apr. 21 – Hamilton 5, MANITOBA 4 (2OT)
Game 5 – Fri., Apr. 23 – MANITOBA 5, Hamilton 2
Game 6 – Sun., Apr. 25 – HAMILTON 3, Manitoba 2 (OT)

North Division Semifinals – Series “F” (best-of-7)
N2-Rochester Americans vs. N3-Abbotsford Heat

Game 1 – Thu., Apr. 15 – Abbotsford 3, ROCHESTER 2
Game 2 – Sat., Apr. 17 – ROCHESTER 4, Abbotsford 1
Game 3 – Mon., Apr. 19 – Rochester 8, ABBOTSFORD 4
Game 4 – Wed., Apr. 21 – Rochester 6, ABBOTSFORD 1
Game 5 – Fri., Apr. 23 – ABBOTSFORD 3, Rochester 1
Game 6 – Sun., Apr. 25 – Abbotsford 5, ROCHESTER 1
Game 7 – Tue., Apr. 27 – Abbotsford 2, ROCHESTER 0

West Division Semifinals – Series “G” (best-of-7)
W1-Chicago Wolves vs. W4-Milwaukee Admirals

Game 1 – Wed., Apr. 14 – CHICAGO 6, Milwaukee 5
Game 2 – Fri., Apr. 16 – CHICAGO 3, Milwaukee 0
Game 3 – Sat., Apr. 17 – MILWAUKEE 6, Chicago 0
Game 4 – Mon., Apr. 19 – Chicago 1, MILWAUKEE 0
Game 5 – Wed., Apr. 21 – Milwaukee 5, CHICAGO 4
Game 6 – Fri., Apr. 23 – MILWAUKEE 5, Chicago 4 (OT)
Game 7 – Mon., Apr. 26 – CHICAGO 2, Milwaukee 1

West Division Semifinals – Series “H” (best-of-7)
W2-Texas Stars vs. W3-Rockford IceHogs
Game 1 – Fri., Apr. 16 – TEXAS 2, Rockford 1
Game 2 – Sat., Apr. 17 – TEXAS 3, Rockford 1
Game 3 – Wed., Apr. 21 – Texas 6, ROCKFORD 1
Game 4 – Fri., Apr. 23 – Texas 4, ROCKFORD 2

  
*if necessary… All times Eastern